Результативність виховної роботи

Організаційно забезпечуючи виховну діяльність, ректорат, вчена рада університету прагнули, щоб формування суспільної свідомості, громадянської позиції, духовності та культури студентів здійснювалось згідно з потребами гуманізації, демократизації суспільного життя, інтересами суверенної України та світової співдружності народів. Реалізуючи зміст і завдання процесу виховання, колективу університету вдалося створити інтелектуально-виховний фонд університету – “дух навчального закладу”.

Сьогодні в університеті формується світоглядна позиція та ціннісні орієнтації студентів як громадян України, молодим людям надаються широкі можливості для опанування основами наук, багатством національної та світової культури, створено умови для вільного і гармонійного розвитку та індивідуального і професійного самовдосконалення. Виховна робота в університеті у цілому спрямована на виховання нового покоління українців і створення умов для повного виявлення і утвердження національної самосвідомості через творчу активну особисту ініціативу.

У 2008 р. С.Борусевич переміг у Всеукраїнському конкурсі «Шлях до майбутнього». Того ж року Г.Карасьову нагородили дипломом переможця Всеукраїнського конкурсу «Україна в геополітичному просторі».

У травні 2009 р. студенти А.Сімашова, О.Свирида, А.Хоптяр, Ю.Вавшко, Є.Касап стали переможцями Всеукраїнського студентського конкурсу «Завтра UA», який проводив фонд Віктора Пінчука. У 2010 р. кращим на цьому конкурсі виявився студент історичного факультету Р.Майор. У 2012 році переможцем цього конкурсу стала студентка факультету української філології та журналістики Зореслава Кашуба. У 2010 р. студенти-історики Р.Савчук і В.Надворний перемогли відповідно у всеукраїнських конкурсах «Україна 3000» і «Шлях до майбутнього». Перший з них ще й здобув 2 місце у всеукраїнському молодіжному конкурсі «Новітній інтелект України» у номінації «Прикладне дослідження з гуманітарної тематики».

Студенти не були осторонь грантової діяльності. У 2008 р. впродовж тижня у Брюсселі перебувала студентка природничого факультету О.Хамардюк. Вона виборола грант і єдина від країн СНД була запрошена в робочу групу Комісії Сталого Розвитку з підготовки до ХVІ сесії ООН. Комісія засідала у формі круглого столу. Її делегатами були представники Німеччини, Албанії, Швеції, Франції, Італії, Бельгії, США. О.Хамардюк обрали до молодіжної групи даного представництва.

У 2011 р. О.Вознюк став лауреатом І премії II Всеукраїнського фестивалью-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Пісенний край» ім. Миколи Кондратюка (м. Полтава), І премії Міжнародного конкурсу українсько-польського мистецтва (Біла Церква), ІІІ премії Всеукраїнського конкурсу студентів-вокалістів імені Ірини Маланюк (Івано-Франківськ), музичного конкурсу «Солоспів – 2011» у рамках Міжнародного кінофестивалю «Кінолітопис – 2011» (Київ), а також представляв творчість Поділля на Міжнародному симпозіумі у м. Ополі (Польща). У цьому ж році пройшов майстер-клас з сольного співу у самої МОНТСЕРРАТ КАБАЛЬЄ (Іспанія). 2012 р. став переможцем (срібна медаль) міжнародного вокально-хорового конкурсу у номінації «Академічний спів» (Італія), виборов найвищу нагороду «Гран-прі» на всеукраїнському конкурсі вокалістів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації «Bel Canto» (м. Київ).

Вихованці університетської естрадної студії «Нове тисячоліття» неодноразово перемагали на міських, обласних та всеукраїнських вокальних конкурсах. У 2010 р. – О.Гнатенко стала лауреатом обласного вокального конкурсу «Червона рута»; у 2011 р. на загальноміському конкурсі українського естрадного пісенного мистецтва «Талант – 2011» призові місця отримали: О.Гнатенко (І місце) та О.Малюнкова (ІІ місце).
    Надзвичайно успішно в університеті функціонує Клуб Веселих та Найкмітливіших. Наші команди неодноразово посідали призові місця на всеукраїнських, обласних та міських чемпіонатах КВН. Перемогу у «Подільській лізі КВН» у 2009, 2010, 2011 рр. здобувала команда КВН «Кам’янецький формат». У жовтні 2012 р. «Кубок міського голови» здобула команда «АшЫпка історії» (історичний факультет). Вона ж перемогла на «Осінньому фестивалі» КВН Подільської Ліги у 2012 році.

Студенти-спортсмени успішно ви¬сту¬пали на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу, Європи, України. Низку яскравих перемог на міжнародному та всеукраїнському рівнях здобули студенти у 2007-2011 рр. Без сумніву, найбільшою подією у спортивному житті зак¬ладу була участь наших спорт¬сме¬нів у ХХІХ Олім¬пій¬ських іграх (Пекін, 2008). В олімпіаді брали участь І.Мерлені, І.Гешко, В.Матвійчук Т.Філо¬нюк, Г.Білодід, А.Стаднік. Ос¬танній з них виборов “срібло”, а І.Мерлені – “бронзу”. У вересні 2008 р. В.Трушев і О.Девлиш у скла¬ді збірної України з футболу стали чемпіонами Паралімпійських ігор. У 2009 р. на Всесвітніх спортивних іграх [з неолімпійських видів спорту] А.Білозор і В.Кифоренко у змаганнях зі спортивної акробатики посіли треті місця.

Студенти університету брали участь у чемпіонатах світу, Європи, України з багатьох видів спорту. Досить вагомих результатів добилися у спортивній боротьбі. Зокрема, призерами всеукраїнської універ¬сіади (2007 р.) стали Д.Буділовський, О.Назаренко, О.Ребенок, О.Гу¬беліт, чемпіонкою України серед молоді Р.Гаспарян (2008 р.). У 2009 р. третє місце на чемпіонаті України виборов В.Виноградов.

Значних успіхів досягли і дзюдоїсти. У 2008 р. І.Макуха була другою на чемпіонаті Європи. Своє досягнення вона повторила у 2009 і 2010 рр. Крім того, у 2009 р. спортсменка стала бронзовим призером чемпіонату світу. У 2009 р. чемпіоном світу став Г.Зантарая, наступного року він був другим. У 2009 р. на чемпіонату світу переміг Ньябалі Кеджау. Тоді ж І.Кіндзерська стала чемпіонкою Європи, на чемпіонаті світу була другою. У 2010 р. спортсменка фінішувала другою на Кубку світу. На цих же змаганнях третю сходинку п’єдесталу посіла С.Ярьомка. Чемпіонами та призерами чем¬піонату України ставали О.Ребенок і Ю.Войціцький, П.Кузьмін, О.Назаренко, Д.Буділовський.

Чималих успіхів досягли студенти у віль¬ній боротьбі. Найбільше нагород у цій ди¬сципліні зібрала І.Мерлені. 2007 рр. спортсменка стала другою на чемпіонаті світу. А.Стаднік у 2009 р. став чемпіоном Європи. Титул чемпіонів Європи також вибороли П.Олійник, Я.Стаднік, О.Губеліт. Н.Пульковська стала першою – на чемпіонаті Європи (2007 р.). О.Іванов у 2007 р. був другим на чемпіонаті Європи. Крім того, призерами чемпіонатів світу і Європи стали Л.Симак, І.Дорошенко, К.Стрижак, О.Савтюк, Н.Козак, С.Якоб¬чук.

У грудні 2008 р. на чемпіонаті світу з боротьби на поясах “алиш” чемпіоном світу став К.Стрижак. 2-е місце посів П.Стрижак. У 2009 р. останній виборов 3-е місце на чемпіонаті світу. Того ж року В.Комар став чемпіоном Європи. У 2010 р. він здобув бронзову медаль на чемпіонаті світу. На цих же змаганнях І.Приходько стала чемпіонкою світу. Серйозних результатів у цьому виді спорту добилися призери чемпіонатів України О.Кулаков, О.Блажев, М.Кривушко, В.Зданевич, володарі Кубку України І.Коча, С.Якобчук і Р.Кушта.

Культивується в університеті і боротьба сумо. У 2010 р. призерами чемпіонату України стали Д.Кабельська і Ю.Мала. У важкій атлетиці у 2010 р. треті місця на змаганнях такого ж рангу вибороли Д.Дудоров і О.Кулеша.

Кращі спортсмени з олімпійських видів спорту у 2011 р. стали: Георгій Зантарая – змс, чемпіон Європи та України з дзюдо; Ель-Шеріф – мсмк, чемпіон Європи та ІХ універсіади у потрійному стрибку; Ірина Кіндзерська – мсмк, бронзова призерка чемпіонату Європи, чемпіонка України з дзюдо; Павло Олійник – мсмк, бронзовий призер чемпіонату Європи, чемпіон України з вільної боротьби; Олег Каяфа – мсмк, бронзовий призер чемпіонату Європи, чемпіон ІХ універсіади з легкої атлетики; Андрій Стаднік – змс, чемпіон України з вільної боротьби; Світлана Бабуріна – мсмк, чемпіонка України з пляжного волейболу; Олександр Жулінський – мс, срібний призер чемпіонату України з легкої атлетики; Анна Рогович – мс, срібна призерка чемпіонату України, володарка Кубка України з боксу; Михайло Бацуца – мсмк, срібний призер чемпіонату України з велоспорту (маунтинбайку).

Кращі спортсмени університету з неолімпійських видів спорту у 2011 році: Марина Муринець – мсмк, чемпіонка світу серед жінок та юніорів з гирьового спорту; Вадим Довганюк – мсмк, чемпіон Європи з пауерліфтингу; Микола Ількович – мс, бронзовий призер чемпіонату Європи з бодібілдингу; Олександр Нелеп – мс, бронзовий призер чемпіонату Європи, чемпіон України зі спортивної акробатики; Віктор Кіфоренко – змс, абсолютний чемпіон України, володар Кубка України зі стрибків на батуті; Дмитро Залізняк – мсмк, чемпіон України, володар кубка України зі стрибків на батуті; Катерина Баєва – мсмк, абсолютна чемпіонка України зі стрибків на батуті, володарка Кубка України; Володимир Діордієнко – мс, чемпіон України, володар кубка України зі стрибків на батуті; Галина Барановська – кмс, чемпіонка України з кікбоксингу.

Кращі спортсмени-юніори з олімпійських видів спорту: Владислав Дідрова – мс, бронзовий призер чемпіонату світу серед юніорів, чемпіон України з Дзюдо; Гліб Кутей – мс, бронзовий призер чемпіонату Європи, чемпіон України з вільної боротьби; Аліна Комащук – мсмк, чемпіонка України, срібна призерка Всесвітньої універсіади, володарка Кубка світу з Фехтування; Іванна Макуха – мсмк, бронзова призерка чемпіонату Європи, чемпіонка України з дзюдо; Євген Філін – мсмк, чемпіон України з велосипедного спорту; Оксана Михальчук – мс, чемпіонка України з боксу; Каджуа Ньябалі – мсмк, бронзовий призер ХХVІ Всесвітньої універсіади, чемпіон України з дзюдо; Микита Єрмак – мс, чемпіон України зі спортивної гімнастики; Сергій Чайка – мс, V місце на Всесвітній універсіаді, володар Кубка України з тхеквандо.

Кращі спортсмени-юніори з неолімпійських видів спорту у 2011 році: Олексій Жижанов – мс, чемпіон України з боротьби на поясах; Гор Снятинський – І розряд, чемпіон України з боротьби на поясах; Андрій Швець – І розряд, чемпіон України з боротьби «Кураш».
Кращі спортсмени-інваліди 2011 року: Віталій Трушев – заслужений майстер спорту України, бронзовий призер чемпіонату світу з футболу серед спортсменів з ДЦП; Ірина Коржук – І розряд, чемпіонка України з легкої атлетики серед спортсменів з ДЦП; Іван Русінка – кмс, срібний призер чемпіонату України з футболу серед спортсменів з ДЦП; Сергій Теребик – кмс, срібний призер чемпіонату України з футболу серед спортсменів з ДЦП; Кращими тренерами області у 2011 році визнано: Є. Козака – тренера-викладача з волейболу, В. Дороша – тренер-викладача з волейболу (жінки), О.Шишкіна – заслуженого тренера України, тренер-викладача з вільної боротьби, О. Петрова, заслуженого тренера України, тренера-викладача з футболу, М. Гуску – заслуженого тренера України, тренера-викладача з боротьби сумо, Л. Гурмана – заслуженого тренера України, тренера-викладача з пауерліфтінгу, В. Ліщука – заслуженого тренера України, тренера-викладача з легкої атлетики, В. Марчука – заслуженого тренера України, тренера-викладача зі стрибків на батуті, С. Потапчука – тренера-викладача з тхеквандо ВТФ та ін.

Протягом останніх п’яти років університетська жіноча команда з волейболу визнана кращою командою Хмельниччини, а чоловіча команда тричі за це й період ставала кращою. Команда з футболу у 2010 р. стала першою в Україні.