Ректори університету

І.І. ОГІЄНКО

Іван Іванович Огієнко народився 2 січня 1882 року в м. Брусилів Радомишльського повіту Київської губернії у селянській родині. У 1909 році закінчив Київський університет св. Володимира і його як здібного студента залишають у вищій школі з підвищеною міністерською стипендією – для підготовки до професійної діяльності.
У 1918 р. Огієнка призначають ректором новоствореного університету в м. Кам’янці-Подільському. На різних рівнях він виявив непохитну твердість у реалізації курсу на організацію ще небувалого в історії українців національного університету.
Організаційний талант Огієнка реалізувався і в ремонті навчальних приміщень, і мобілізації дефіцитних матеріалів та приладдя, і формуванні професорської корпорації, і пробиванні необхідних для університету законів, і відстоюванні інтересів незаможного студентства, і влаштуванні чудового всеукраїнського свята відкриття університету, яке відбулося 22 жовтня 1918 р.
У 1919—1920 роках Огієнко стає міністром освіти та віросповідань і скеровує свою діяльність на відродження української культури, церкви та мови, українізацію середніх шкіл, відкриття нових українських гімназій.
Сучасники називають його людиною енциклопедичних знань, праці та обов’язку.