Інформація про міжнародні зв’язки у 2009 році

За звітний період проведено 9 міжнародних наукових, науково-практичних конференцій. Науково-педагогічні працівники у 2009 році здійснили 127 публікацій за кордоном, проти 89 у минулому році, в тому числі 2 монографії та 1 збірник наукових праць. У 2009 році відбулося 188 закордонних відряджень, 50 із них – з метою наукової роботи та наукового стажування, 58 осіб взяло участь у зарубіжних конференціях.
Інтенсивно також ведуться студентські міжнародні зв’язки. Більше 70 студентів у 2009 році побували у зарубіжних відрядженнях, на навчанні в аспірантурі, повному, частковому курсах навчання, мовних курсах, на мистецьких пленерах. Так, у вересні 2009 року 12 студентів-полоністів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка проходили педагогічну практику в початковій школі № 2 ім. Євгенії Кінче м. Санок (Республіка Польща). Вони відвідали 14 уроків польської мови, 7 — англійської, брали участь в майстер-класі місцевого гончара. Метою практики було засвоєння особистісно-орієнтованих технологій навчання, спрямованих на оволодіння всіма аспектами рідної мови — читанням, розумінням на слух, письмом, говорінням. Крім традиційних уроків, вони знайомилися з великою кількістю наочності і наявними ігровими вправами та підручниками. Взяли також участь в обговоренні інтегрованого уроку, який проводили вчителі школи.
Двоє студентів університету Максимюк О.А. та Маєвська А.С. пройшли семестровий курс навчання в Краківському педагогічному університеті імені Комісії Народної Освіти. Три студенти факультету іноземної філології пройшли мовну практику за програмою «Work and Travel USA».
Три студентки взяли участь у літніх мовних школах в Республіки Польща. Вже п’ятий рік студенти другого курсу мистецьких спеціальностей проходять пленерну практику в Польщі, у місті Кракові. Запрошення ініцію­вав Інститут мистецтв Краківської педагогічного унівреситету імені Комісії Національної Освіти. За результатами пленеру в Кам’янець-Подільській міській галереї відкрилася виставка художніх робіт, на якій представлено близько 150 полотен. Живописність та своєрідні риси звучать в образотворчих пошуках кожного із студентів. Тут змальовані старовинні пам’ятки архітектури, широка і спокійна Вісла, центр Старого Кракова, люди на вулицях, традиційний міський пейзаж, мальовничі крамниці, екзотичні вузькі вулички, затишні куточки польського краєвиду. Композиції, представлені на виставці, демонструють ріст професійного рівня у порівнянні з роботами, створеними на початку навчання. Це дає змогу студентам вдосконалювати навики майбутньої професії, про що засвідчують міжнародні конкурси і фестивалі. Так, Чепелюк О.В., студентка 4 курсу факультету іноземної філології спеціальності «Педагогіка і методика середньої освіти. Мова (англійська, польська) та література», на конкурсі з польської орфографії, який провело Посольство Республіки Польща на базі Прикарпатського національного університету виборола диплом переможця.