Напрямки міжнародного співробітництва та виконувані державні програми

Відповідно до чинного національного законодавства міжнародна співпраця у 2009 році зосереджувалась навколо 9 основних напрямів: виконання державних програм, зокрема інформування громадськості про євроатлантичний вибір України та співпраці з закордонним українством; налагодження співпраці з зарубіжними організаціями, установами, фондами; здійснення грантової політики; проведення міжнародних конференцій, симпозіумів, круглих столів; наукове стажування; обмін викладачами та студентами; мовна практика та діяльність літніх шкіл; участь у заходах міжнародного характеру – фестивалях, конкурсах, виставках, спортивних змаганнях тощо; організація роботи наукових міжнародних центрів та спільних збірників наукових праць із зарубіжними установами та організаціями.
Насамперед, зусилля зосереджуються на виконанні наступних державних програм:

1. програма міжнародного науково-технічного співробітництва EUREKA;
  2. цільова програма інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки;
  3. цільова програма інформування громадськості з питань європейської інтеграції України на 2008-2011 роки;
  4. цільова програма підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері Європейської та Євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки;
  5. програма “Закордонне українство” на період до 2010 року. Питання організації міжнародної співпраці виділено в загальноуніверситетських планах, діяльності факультетів і кафедр.

Ведеться активна діяльність з організації інформування студентства та населення регіону про євроатлантичний вибір України. З цією метою доповнено 41 навчальний курс. Це особливо стосується загальноуніверситетських предметів гуманітарного спрямування. Продовжувалося розміщення матеріалів під відповідними рубриками у газеті «Студентський меридіан». Переглянута і наповнена веб-сторінка на університетському сайті. Викладач університету Кобильник В.В. взяв участь у конкурсі наукових праць студентів, аспірантів та молодих науковців «Європейська та євроатлантична інтеграція і транскордонне співробітництво», який відбувся у м. Луцьк на базі Волинського національного університету ім. Л. Українки, де він виборов диплом першого ступеню.