Відзначення Дня Європи в Україні

Проведено низку заходів у рамках відзначення Дня Європи в Україні. Зокрема, 15 травня в Кам’янець-Подільському національному університеті відбулася презентація заходів на природничому факультету. В ході презентації студенти організували перегляд відеофільмів про національні парки Європи. За ініціативи наукових ботанічних, зоологічних, екологічних гуртків пройшли круглі столи на тему: «Європейський червоний список фауни і флори». Завершилася презентація проведенням у академічних групах вікторин, конкурсів стінгазет та бесід.
14 травня в рамках відзначення Дня Європи в університеті презентувався факультет української філології та журналістики. На цьому факультеті перші лекції розпочалися з бесіди «Що я знаю про Європу». Найбільшу активність проявили в цій вікторині студенти I курсу. Куратори II-x курсів провели лекції «Європа в Україні і Україна в Європі». Для студентів IV курсу був проведений відкрите заняття «Роль Європейського Cоюзу в сучасному світі та інтеграції України». В рамках його студенти знайомилися з добіркою наявної літератури у науковій бібліотеці, прослуховували аудіозаписи, дивилися відеофільми. Студенти III курсу читали і захищали реферати «Співпраця України з Європейським Cоюзом». На V курсі був проведений семінар «Чи є демократія України європейською?». Заявлена тематика була настільки гострою і дискусійною, що обговорення запропонованих проблем вийшли за рамки відведених академічних годин.
Виросло число проектів та грантів, які виконувалися науково-педагогічними працівниками університету. Якщо таких у 2007 році було 30, то у 2009 році – 39. Вони мають різновекторне спрямування: філологія, історія, журналістика, мистецтво, педагогіка, соціологія, охоплюють наукову, освітню діяльність, передбачають наукове стажування, зміцнення матеріальної бази університету.
У 2009 році продовжив працювати міжнародний теоретичний семінар «Методологічні проблеми гуманітарних досліджень», перше засідання якого відбулося 14-17 травня 2008 р. Цей захід став сьомою ланкою постійно діючого симпозіуму «Об’єкт і суб’єкт гуманітарного пізнання», що декілька років поспіль проводиться редакцією альманаху «Studia Methodologica» спільно з різними науковими закладами. Загальна мета методологічного симпозіуму — створення метамови та концептуальних підходів для різноманітних методологічних напрямів, що функціонують чи можуть функціонувати в царині гуманітарних наук. Пріоритетними у роботі симпозіуму є проблеми методології гуманітарних досліджень, філософії мови та знаків, специфіки мистецтва, культури, різноманітних форм суспільного життя та свідомості: соціум, наука, релігія тощо. Головна тенденція зводиться до подолання певної локалізації гуманітарних наук та розбудові міждисциплінарних вивчень. До участі у міжнародному теоретичному семінарі, що відбувся в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка, долучилися науковці з різних вузів та наукових установ Польщі й України.